ŞİRKET TANITIMI

/ŞİRKET TANITIMI
ŞİRKET TANITIMI2022-09-12T14:00:16+03:00

ÇİMTEK ÇİMENTO TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLİK A.Ş.

Şirket 1969 yılında ÇİMHOL Çimento ve Yan Mamülleri Sanayii Holding A.Ş. adı ile ÇİTOSAN Türkiye Çimento ve Toprak Sanayii T.A.Ş.’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyete başlamıştır. ÇİMTEK Çimento Teknolojisi Mühendislik A.Ş. 1990 yılında kurulmuş ve ÇİMHOL firmasının tüm faaliyetleri ÇİMTEK’e devredilmiştir.

ÇİMTEK 1994 yılından beri bir IŞIKLAR HOLDİNG kuruluşudur.

Kuruluş tarihi olan 1969 yılından bu yana ÇİMTEK çimento ve diğer sanayi alanlarında birçok projeyi  gerçekleştirerek geniş tecrübe kazanmıştır.

ÇİMTEK 50 yılı aşkın deneyimi ile mühendislik, danışmanlık, imalat, montaj ve işletmeye alma konularında güvenilir bir genel taahhüt firması olarak isim yapmıştır.

ÇİMTEK’in genel merkez kadrosu tecrübeli mühendis, konstrüktör ressam, teknisyen, montaj süpervizörü  ve idari personelden oluşmaktadır. Saha kadrosunun sayı ve nitelikleri saha faaliyetlerinin gereksinimine göre saptanıp organize edilmektedir.

Mühendislik hizmetleri ÇİMTEK’in ana faaliyetlerinden biridir. Yılların bilgi birikimi ve bilgisayar destekli tasarım ve çizim olanakları ile çağdaş mühendislik hizmetleri sunulmaktadır.

ÇİMTEK komple sınai tesis ve fabrikaların kurulmasını gerçekleştirmekte ve mevcut tesislerin kapasite artırımı, modernizasyon ve otomasyon hizmetlerini yapmaktadır. Bunlara ilaveten ÇİMTEK yüzlerce tozsuzlaştırma tesisini (elektrofiltreler, jet-puls torbalı filtreler) kurup işletmeye almıştır.

ÇİMTEK komple çimento fabrikalarının kurulmasını ve her türlü çimento ünitesinin anahtar teslimi kurulumunu ana müteahhit firma olarak gerçekleştirmekte, bunun için çimento sanayinde iyi bilinen uzman know-how firmaları ve ekipman teslimatçıları ile işbirliği yapmaktadır.

Kalite Güvence